Türk Adult Forumları - Türkçe Adult Site  

  Türk Adult Forumları - Türkçe Adult Site > Adultmerkezi Her Telden > Cinsel Sağlık Merkeziniz

Cinsel Sağlık Merkeziniz Cinsel sağlık ve bilgi merkezi. En tıbbi yöntemlerle ve evde yapabileceğiniz cinsel sağlık ansiklopedisi.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12 Kasım 2015, 09:20     #1
Аdmin

Üye No : 12844
Mesajlar : 432
Konular : 436
Şehir :
AĞA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Standart Ölçülere kafayı takmayın

Erkeklerin çoğu cinsel organın boyu konusunda endişeli. Artık bu ölçülere kafayı takmaktan vazgeçin. Unutmayın, pek çok erkeğin cinsel organı ideal boyutta. Ayrıca filmlerde gördüklerinize aldanmayın. Çünkü ölçüler ırklara göre değişiklik gösterir

SORU: Prostat ameliyatında yöntemler neler?

64 yaşındayım. Yaşa bağlı olarak prostatım büyüdüğü için ameliyat olmak zorundaymışım. Acaba bu hastalıktaki ameliyat yöntemleri nelerdir? CEVAP Eğer prostatın hacmi çok büyük, yani 150-200 gram kadarsa en doğru tedavi açık ameliyattır. Bu ameliyattan sonra hasta 3-5 gün hastanede kalır. Ama büyüme 80-100 grama kadarsa kapalı ameliyatlardan yararlanılır. Kapalı ameliyatlardan biri greenlight lazer yöntemidir. Bu yöntemin avantajı hastanede kalış süresini kısaltması ve kanamanın çok az olmasıdır. Hastanede kalış süresi sadece 1 gündür. Bu yönteme alternatif kapalı ameliyat TUR ameliyatıdır. TUR yönteminin kullanıldığı hastalar 2-3 gün hastanede kalır. Cerrahinin uygun olmadığı hastalarda başka tedaviler de var. Örneğin; idrar kanalına stent dediğimiz bazı cihazlar koyabiliyoruz.


SORU: İdeal penis için bir ölçü var mı?

21 yaşındayım. Benim cinsel organım 14 santim. Acaba bu boy tatmin edici bir cinsel ilişki için yeterli mi? Bir de ideal penis ölçüsü diye bir şey var mı? CEVAP Türkiye’nin penis konusundaki ortalamaları Amerika ve Avrupa’nın ortalamasından biraz düşük olmakla birlikte Çin ve Japonya’nın ortalamasından daha yüksektir. Penisini küçük bulanların çoğu da aslında psikolojik etkiler altında olup yanılmaktadır. Penis boyunu doğru şekilde ölçmeyen, hatalı kıyaslamalar sonrası psikolojik bunalıma düşen birçok kişinin bize başvurduğunda normal sınırlar içinde olduğunu gözlemliyoruz. Cinsel ilişki kurmaya yetecek ereksiyon halindeki penis boyu 10 santimden itibaren normal kabul edilir. Ortalaması sertleşmiş halde 13 santim civarındadır, ırklara göre farklılık gösterir. Ama aynı şekilde kadınların cinsel organlarıyla ilgili ölçüler de ırklara göre farklılıklar gösterir. Ama sonuçta burada amaca bakmak gerekiyor, amaç cinsel haz ve çocuk sahibi olmak ise bunların boyutla hiçbir ilgisi yoktur.

SORU: Yarım saatte bir tuvalete gidiyorum

22 yaşındayım. Yaklaşık yarım saatte bir idrara çıkıyorum. Sizce bu bir hastalık mı? Doktora gitmem gerekir mi? CEVAP Sık idrar yapmanız idrar yollarını ilgilendiren veya ilgilendirmeyen birçok farklı durumdan ortaya çıkabilir. Birkaç farklı örnek vermek gerekirse; şeker hastalığı, idrar yolu iltihapları, ayaklarınız üşütmeniz sonrası mesane cidarınızda ödem olması, psikolojik sorunlar, mesane küçüklüğü, prostat büyümesi gibi birbirinden çok farklı durumlar sık idrara çıkmaya neden olabilir. En kısa zamanda bir doktora gitmenizi ve idrar tahlili başta olmak üzere gereken tetkikleri yaptırmanız uygundur.

POSTA
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
StilRSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap